0224 334 10 48
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

KONTROL CİHAZLARI

11 Haziran 2018
142 kez görüntülendi
KONTROL CİHAZLARI

Kontrol cihazları kontrol gerektiren işlemlerde istenilen çıkışları sunan endüstriyel ekipmanlardır.

 

 

 

Sıcaklık kontrol cihazları ölçülen sıcaklık değerini işleyip uygun çıkışlar vererek arzu edilen sıcaklık seviyesini korurlar.

Üretim hatlarında ve otomasyon sistemlerinde yaygın şekilde kullanılan sayıcılar,giriş cihazlarından sağlanan pals sinyallerini gösterir ve kontrol sağlar.

Dijital ve analog zamanlayıcılar, çeşitli endüstriyel proseslerde ekipmanların zamanlama kontrolü ve çalışma ömrü takibi için kullanılır.

Çok işlevli panelmetreler çeşitli endüstriyel proseslerin gerilim, akım, frekans ve basınç gibi değerlerinin ölçümü ve takibi için kullanılır.

Pals(oran) metreler endüstriyel ekipmanlardaki değişik dönme hızlarını ve frekansları ölçüp göstermeye yarayan cihazlardır.

Dokunmatik grafik paneller endüstriyel prosesleri izlemek ve kontrol etmek için kullanılan dokunmatik ekran arayüzleridir. (HMI)

Sensör kontrol cihazları sensörlerden, aktarım rölelerinden veya transistörlerden gelen sinyallere çeşitli mantık yönetimi ile işlevler uygulayan ekipmanlardır.

Anahtarlamalı güç kaynakları elektrik gücünü bir anahtarlamalı regülatör vasıtası ile verimli bir şekilde dönüştüren elektronik güç kaynaklarıdır.

Çeşitli ebatlardaki gösterim modülleri, değişik izleme amaçları için 60’dan fazla karakteri ve sinyali gösteren modüllerdir.

Güç kontrol cihazları ısıtıcılar, fırınlar, termostatlar veya motorlarda elektrik akımı miktarını kontrol için kullanılır.

Saha ağ modülleri endüstriyel proseslerdeki çeşitli ekipmanlar arasında uygun ve etkili haberleşme ve ağ bağlantısı sunarlar.

Mantık panelleri daha kapsamlı bir kontrol için üzerinde giriş-çıkışlar olan ve PLC işlevleri içeren dokunmatik ekran arayüzleridir. (HMI)

Solid state röleler (SSR) mekanik rölelere ideal alternatif sunan yüksek dayanıklılığa ve güvenirliğe sahip elektronik anahtarlama cihazlarıdır.